Nike

Nike Air Fear Of God 1

Nike Air Fear Of God
Vyriški


Papildomai: juodas Nike X Fear Of God medžiaginis pirkinių maišas ir raišteliai


šių kedų savininkas

Batviršio medžiaga tinklelis / sintetika
Batelio aukštis aukštas
Spalva smėlio / kreminė / mėlyna
Prekės kodas: AR4237-900
Pasirinkite dydį

Šių kedų dizaineris yra Jerry Lorenzo. Jerry neturi su mada susijusio išsilavinimo, tačiau 2012 metais, įkūręs savo brandą Fear Of God, greit užkariavo mados viršūnę, o jo kuriamus rūbus ir avalynę pamėgo daugybė garsių sporto bei muzikos atlikėjų. Jerry Lorenzo dirba ne tik su savo brandu, tačiau daro bendrus kūrinius su kitais garsiais gamintojais, tokiais kaip Nike ar Vans.

Jerry Lorenzo
designer
Jerry Lorenzo

Aprašymas

2011 metais Jerry Lorenzo pirmą kartą apsilankė Nike būstinėje. Tuo metu jis atstovavo beisbolo žvaigždę Matt Kemp ir tikėjosi, jog galės sukurti jam skirtus vardinius kedus po Nike vardu. Tuo metu tai neįvyko, tačiau toliau nenustojo svajoti, jog vienaip ar kitaip jam pavyks sukurti kedus, ant kurių puikuosis Swooshas.

Per tą laiką jis įkūrė savo brandą „Fear Of God“, kūrė collabus su kitais sportinės avalynės gigantais, kol 2018 metais svajonė dirbti su Nike pagaliau tapo reali ir praėjus septyniems metams, per šeštosios „Fear Of God“ kolekcijos pristatymą, kuriame filmavosi ir kino žvaigždė Jared LetoJerry Lorenzo išlipo iš sunkvežimio su ne kieno nors kito, tačiau su savo vardiniais kedais Nike Air Fear Of God 1. Sunku net įsivaizduoti kokias ypatingas emocijas tai kėlė pačiam dizaineriui bei visa tai jis stengėsi perteikti batelyje.

„Tai batas, kurį reikėtų vertinti pagal tai, kokias emocijas jis sukelia“ – sakė Jerry. „Aš nenorėjau dirbti su Nike tik dėl to, kad būtume atkūrę kokį nors retro modelį, pakeitę spalvas ir sakytume – štai Fear Of God kedai. Ne. Aš atėjau pas Nike turėdamas konkrečią viziją sukurti naują batelio formą“.


„Su Nike pradėjome šnekėti apie galimą collabą dar 2015 metais ir tarėmės prie kurio sporto kategorijos galėčiau prisidėti. Šnekėjome apie futbolą, treniruotes ir netgi beisbolą, kol galiausiai pasirinkome krepšinį. Krepšinis tai kedų kultūros esmė. Didžioji dauguma stiliaus ateina iš krepšinio. Kuomet aš augau, viskas ko man reikėjo, buvo Jordan kedų pora. Mes neturėjome galimybės nešioti mados dizainerių rūbus ar batus, kaip dabartinė karta daro. Mūsų mados ikona buvo Jordan“.

„Prieš kurdami šiuos kedus, kartu su kitais Nike dizaineriais, mes apžiūrėjome daugybę retro modelių ir nors patį siluetą norėjau sukurti unikalaus dizaino, visgi jame galima pamatyti ir ikoninių modelių, tokių kaip UptempoAir Pressure bei Air Max 180 detales“ – pasakojo Jerry Lorenzo. „Aš visada maniau, jog jei turėsiu galimybę kurti prabangius batus ir turėsiu rinktis tarp prabangos bei patogumo, aš pasirinksiu prabangą. Visgi man pasitaikė galimybė dirbti su Nike, kurie kuria sportinius batus, kurie galbūt neatrodo labai prabangūs, tačiau yra patogūs. Tad kurdami Fear Of God batus neieškojome kompromiso nei viena kryptimi – jie turėjo spindėti prabanga, tačiau taip pat išlikti ir labai patogūs.“


Prie dizaino kūrimo taip pat daug prisidėjo kitas Nike dizaineris Leo Chang, sukūręs daugybę krepšinio modelių. „Kurdami Nike Air Fear Of God 1 mes pasirinkome kryptį, kuri būtų panaši į tą, kurią Lorenzo perteikia savo brando avalynėje bei įmaišėme šiek tiek retro poskonio, bet tuo pačiu ėjome visiškai priešinga kryptimi seniesiems modeliams – mes siekėm kurti ateitį“ – sakė Leo.

Pats Lorenzo kurdamas pirmuosius kedus po Nike ženklu norėjo į juos pažiūrėti šiek tiek nostalgiškai. Prisiminti ne tai kokie modeliai buvo avimi, tačiau kaip tai buvo avima ir kokias emocijas tai sukeldavo. 


Nors Nike Fear Of God 1 batai atrodo kaip prabangūs laisvalaikio kedai, visgi jie sukurti taip, kad su jais būtų galima žaisti bei pagrindinis tikslas buvo sukurti modelį, kuris tiktų ir krepšiniui, ir užvėrus salės duris išeiti į miestą. Šiuos kedus pirmą kartą krepšinio aikštelėje apsiavė NBA kedų karaliumi tituluojamas PJ Tucker. Tai nebuvo netikėta. Jerry norėjo, jog kedų atstovais taptų mažiau lygoje pastebimi žaidėjai. Sukūriau batus, kurie spindėtų ant tų žaidėjų kojų, kurie dažniau lieka kitų šešėlyje. Kurie kyla nuo suolelio keisti superžvaigždes, tačiau su šiais batais jie taptų matomi taip pat ir lyg dabar tribūnos sakytų – „Ei, mes dabar matome ir tave“. Šis noras atsirado dėl asmeninės Jerry istorijos, kuomet jis pats didžiąją gyvenimo dalį jautėsi lyg šeštasis žaidėjas, kuris lieka kitų šešėlyje.


Šie kedai tai apie jausmą kuo gali būti, o ne apie tai, ką visuomenė sako koks turėtumei būti.