Nike

Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon

Sean Wotherspoon
Unisex
700


Papildomai: balti, violetiniai ir mėlyni batų raišteliai


šių kedų savininkas

Batviršio medžiaga oda / tinklelis
Batelio aukštis žemas
Spalva marga
Prekės kodas: AJ4219-400
Pasirinkite dydį

Šių kedų dizainą kūrė Sean Wotherspoon. Sean yra vienas žinomiausių sneakerhead‘ų pasaulyje, kuris 2013 metais tapo vienu iš įkūrėjų vintažinių kedų parduotuvės Round Two. Vėliau pradėjo kurti bendrus collab‘us kartu su garsiausiais prekių ženklais, tokiais kaip Nike ar adidas.

Sean Wotherspoon
designer
Sean Wotherspoon

Aprašymas

Kovo 26 diena daugybei žmonių visame pasaulyje niekada nebebus tik dar viena eilinė diena. Šią dieną gimė legenda ir šią dieną visa kedų bendruomenė pažymi apsiaudami gražiausius Air Max kedus. Šią dieną mes žinome kaip Air Max Day. Visgi nuo ko viskas prasidėjo ir kodėl mums tai svarbu?

1987 metais oro pagalvė nebuvo naujiena, o buvusio NASA inžinieriaus Frank Rudy sukurtą technologiją Nike naudojo beveik dešimtmetį, tačiau visi žinojo jog ji yra, bet niekas jos nematė. Nors Nike augo ir tuo metu jau užėmė net 50% JAV rinkos, visgi kompanija susidūrė su inovatyvumo stoka. Pardavimai augo iš inercijos, tačiau bėgimo bateliai nebebuvo tokie fresh kaip anksčiau. Klientai laukė kažko naujo.Tinker Hatfield Nike
 įsidarbino 1981 metais kaip pastatų architektas, visgi po ketverių metų pakeitė savo specializaciją ir vietoje pastatų brėžinių pradėjo piešti kedus. Per vieną iš komandiruočių nuvykęs į Paryžių, jis aplankė Pompidou šiuolaikinio meno centrą ir šis pastatas jam giliai įsirėžė į pasąmonę. "Nepamenu, jog pamatęs tą pastatą būčiau sau pasakęs, kad pagal tai sukursiu batus" - viename iš savo interviu minėjo dizaineris, tačiau tai, jog šiame centre viskas atvira bei matomos visos komunikacijos, dizainerį įkvėpė atverti oro pagalvę ir ją parodyti visiems.Žiūrint iš šių dienų perspektyvos tai atrodo logiškas ir suprantamas sprendimas, kuris pavertė Nike kompaniją tuo, kas ji yra šiuo metu. Visgi istorija neapsiriboja tik Pompidou pamatymu ir idėja atverti oro pagalvę. Tai istorija apie tikėjimą savo idėja. Tinker rizikavo. Nike kompanija ieškojo inovacijų, tačiau dizainerio idėja daugelis dirbančių Nike netikėjo ir netgi buvo žmonių, siekusių atleisti jį ir jį palaikančius iš darbo. Dizainerį tai tik dar labiau intrigavo laikytis savo. Jis netik atvėrė oro pagalvę, tačiau ir batelio dizainą sukūrė tokį, jog peršoko laikmetį. Visgi šis šuolis buvo per didelis ir Nike neturėjo galimybių pagaminti batelį, kokio Tinker tikėjosi, o tai pavyko įgyvendinti vos 2015 metais, kuomet pasirodė Nike Air Max 0 – The One Before The 1Tinker
 neliko nieko kito, kaip tik Air Max 1 batelių dizainą adaptuoti taip, jog kedus būtų galima pagaminti ir buvo tikimasi juos išvysti jau 1986 metais, visgi tai nebuvo lemta. Bateliai buvo gaminami su daug didesne oro pagalve, kuri kaip paaiškėjo sprogdavo prie žemesnių temperatūrų, tad su sumažinta oro pagalve darbai užsitęsė dar metus laiko. Nors batelių gamyba artėjo link finišo tiesiosios, tačiau dizaineris jautė kartėlį dėl to, jog nepavyko įgyvendinti jo pirmojo brėžinio ir batelio išvaizda nebuvo tokia futuristinė, kokios jis tikėjosi, tačiau tam jis taip pat rado sprendimą.Geriausiai parduodamos batelių spalvos ne tik tais laikais, tačiau ir šiomis dienomis, yra per daug nekrentančios į akis - balta, pilka, tamsiai mėlyna, juoda. Tinker ieškojo fresh įvaizdžio, todėl įvyniojo batus į ryškią raudoną spalvą, kurie lyg šauktų "Pažiūrėk į mane - aš raudonas! Pažiūrėk dar kartą - aš turiu skylę kulne!". Tinker užsispyrimas ir naujų detalių ieškojimas, sukūrė tikrą ikoną nepavaldžią laikui, kuri buvo pristatyta pasauliui 1987 metais kovo 26 dieną.

Nike Air Max 97 sukūrė dizaineris Christian Tresser, o pirmą kartą bateliai debiutavo 1997 metų rudenį. Kadangi šie bateliai atrodė kaip atkeliavę iš ateities, todėl galbūt tai ir įtakojo gandus, jog dizaineris šių batelių įkvėpimo sėmėsi iš Japonijoje važinėjančių greitųjų traukinių. Visgi tai nebuvo tiesa, o kurdamas išskirtinės išvaizdus batelius, Christian daugiausiai stebėjo gamtą ir todėl batelio paviršius primena lyg nuvilnijusias bangas, kuomet į vandenį nukrenta lietaus lašas.


Kitas dizainerio idėjų objektas buvo kalnų dviračiai ir ant jų esančios metalinės detalės, dėl ko pagrindinė šio modelio spalva tapo sidabrinė ir ją imta vadinti "sidabrine kulka", kas dar labiau pakurstė gandus apie dizainerio idėjas pasisemtas iš greitųjų traukinių, tačiau paaiškinimas buvo paprastas - "sidabrinė kulka" skamba nepalyginamai geriau nei "sidabrinis dviratis".Air Max 97 yra pirmasis Nike šeimos narys, kuriame panaudota per visą padą esanti oro pagalvė ir nors iki 1998 metų, šis batelis neturėjo savo pavadinimo ir tai buvo tik dar vienas Air Max modelis, visgi dizaineris piešdamas eskizus planavo juos pavadinti Air Total Max vardu, tačiau 1998 metais jie gavo mums pažįstamą pavadinimą - Air Max ’97 SC (sport classic).

Kitas batelio išskirtinumas yra tai, jog juose panaudota paslėpta suvarstymo sistema. Šiais laikais į tai daugelis jau nebeatkreipia dėmesio, tačiau tuo metu tai buvo inovatyvu ir ši detalė taip pat daug prisidėjo prie dabartinės batelio sėkmės.Kaip bebūtų keista (o gal ne?) šie bateliai pirmiausiai išpopuliarėjo Europoje, o ne JAV. Nuo Londono iki Milano juos avint buvo galima pamatyti daugybę įžymybių, kas paskatino dar didesnį šio modelio populiarumą, o iš visų šalių labiausiai juos pamilo Italijos gyventojai, dėl ko Nike šiai šaliai taip pat parodė savo padėką, sukurdama šiuos batelius su Italijos vėliavos motyvais bei išleisdama riboto leidimo modelius tik šios šalies gyventojams.Kitas svarbus faktas yra tai, jog kaip ir daugelis kitų dabar nešiojamų laisvalaikio batelių, pradžioje Air Max 97 buvo sukurti bėgimui. Profesionaliam bėgimui. O šių batelių kampanijos veidais tapo sprinteriai Michael Johnson ir Carl Lewis.

Kiti įdomūs faktai:
* kuomet šie bateliai išvydo dienos šviesą ir daugelis juos pamėgo dėl per visą padą esančios oro pagalvės, bet to negalėjo išbandyti mažiausieji, nes vaikiški bateliai buvo pardavinėjami su Air Max 95 padu.
* Nike šiuos batelius bandė apjungti su kitais savo populiariais modeliais. Vienas iš įdomesnių bandymų buvo Air Force 1 batelių siluetas ir Air Max 97 oro pagalvė. Visgi tai liko tik bandymai ir jie neišvydo parduotuvių lentynų.
* kad ir kokia šiuo metu populiari auksinė šio modelio spalva, visgi tai nebuvo OG spalva ir pirmiausiai atsirado sidabrinės spalvos versija ir tik po dviejų metų (1999 m.) Nike pristatė aukso spalvos batelius.

Žinomi žmonės su šia preke