Nike

sacai x Nike LD Waffle

Nike x sacai
Unisex
300


Papildomai: juodi batų raišteliai


šių kedų savininkas

Batviršio medžiaga oda / versta oda / tinklelis
Batelio aukštis žemas
Spalva juoda / balta
Prekės kodas: BV0073-002
Pasirinkite dydį

Šio modelio dizainą kūrė Chitose Abe. Japonijos aukštosios mados dizainerė karjerą pradėjo Comme des Garcons, o 1999 metais įkūrė savo mados namus sacai.

Chitose Abe
designer
Chitose Abe

Aprašymas

Japonijos aukštosios mados brandas sacai, kurį 1999 metais įkūrė Chitose Abe, jau anksčiau pasižymėjo savo išskirtiniais kūrybiniais sprendimais ne tik savo kuriamose kolekcijose, tačiau ir collab’uose su kitais brandais, tokiais kaip Beats by Dre ar The North Face, o 2018 metais vykusiame sacai SS19 naujosios kolekcijos pristatyme Paryžiuje, ant modelių kojų buvo galima išvysti ir naująjį bendrą kūrinį su Nike kompanija. Chitose Abe, siekdama sukurti kažką netikėto, savo kūrinyje norėjo perteikti dvi idėjas – stabilumą ir išdavystę.

Kolekcijoje buvo pristatyti du modeliai – sacai x Nike Blazer Mid, kurio pagrindu tapo vieni pirmųjų Nike sukurtų kedų Blazer‘iai ir sacai x Nike LDWaffle, kurie sukurti sujungus du modelius – Daybreak ir Waffle Runner. „Išdavystės“ idėją šiuose kūriniuose atspindi tai, jog viskas panaudota du kartus – du liežuvėliai, du raišteliai, du Swoosh'ai, du padai, o „stabilumas“ atsispindi spalvose, kurios panaudotos įkvėptos retro modelių.


Nike Daybreak kedų istorija

Nors Nike Daybreak buvo pristatyti 1979 metais, tačiau jų istoriją norėtųsi pradėti nuo 1967 metų. Turbūt daugelis yra matę nuotrauką, kuomet Kathrine Switzerbėgančią Bostono maratoną, grubiai bando sustabdyti teisėjas. Maratono bėgimas buvo laikomas tik vyrišku užsiėmimu, kuriame nėra vietos moterims. Visgi tą dieną bėgikę apgynė jos treneris ir vaikinas, dėl ko ji turėjo galimybę tapti pirmąja moterimi, įveikusia Bostono maratoną ir įrodė, jog ir moterys gali bėgti tolimas distancijas. Praėjus penkiems metams po šio įvykio, moterims oficialiai buvo leista dalyvauti šiame bėgime, o dar vėliau, tik 1984 metais, moterų maratonas buvo įtrauktas į Olimpinę programą. Pirmąja Olimpine čempione tapo Joan Benoit Samuelson, kuri šiam istoriniam pasirodymui pasirinko ne ką kitą, tačiau Nike Daybreak bėgimo batelius.

Daybreak batviršiui buvo naudojamas nailonas, o verstos odos detalės sustiprino batelio priekinę dalį, kulną ir vietą apie raištelius. Tai buvo bėgimo batai kurie kurti tam, kad atletas galėtų kuo greičiau ir patogiau bėgti ir tai darė daugybė sportininkų visame pasaulyje. Ryškus ir didelis Swoosh'as batelio šone šmėžavo ne viename maratone. Visgi kad ir koks inovatyvus tiems laikams buvo šių batelių batviršis, sportininkus žavėjo Bill Bowerman sukurtas padas.

Vaflinė. Šiam padui apibūdinti turbūt pakanka šio vienintelio žodžio ir daugelis žmonių prisimena vieną populiariausių Nike istorijų, kaip Bowerman, vienas iš Nike įkūrėjų, ieškodamas būdų kaip pagerinti bėgikams skirtos avalynės sukibimą su skirtingais paviršiais ir sėdėdamas namuose prie vaflių lėkštės, sulaukė savo “eureka” momento pastebėjęs, jog vaflių raštas gali būti sprendimas jo paieškoms. Nieko nelaukęs, pasiėmė namuose esančią vaflinę ir ją pripildęs kaučiuko “iškepė” pirmąjį Nike vaflinį padą, kuris vėliau pakeitė bėgimo avalynę visam laikui.


Nike Waffle Racer kedų istorija

Bill Bowerman, vienas iš Nike įkūrėjų, dirbo Oregono koledže bėgimo treneriu ir 1970-ųjų pradžioje ieškojo sprendimo, kaip sukurti bėgimo batelius, kurie būtų tinkami bėgiojimui skirtingais takų paviršiais. Vieną rytą, pusryčiaudamas ir stebėdamas kaip jo žmona Barbara kepa vaflius, pasakė “žinai, jei šį vaflių raštą panaudočiau ant pado, galbūt būtų geresnis bato sukibimas su paviršiumi?”, tuomet atsistojo nuo stalo, nuėjo į savo laboratoriją, pasiėmė kažkokio skysčio iš kurio gaminamas padas ir visa tai supylė į vaflinę. Tai tapo jo “eureka” momentu, kuris užregistruotas JAV patentų biure, numeriu #3,793,750.


Pirmieji Waffle Trainer rinkoje pasirodė 1973 metais ir greit sužavėjo daugybę bėgikų. Iki to laiko, visa sportinė avalynė buvo gaminama plonu ir lygiu padu, tačiau Waffle Trainer nebuvo tik pado raštas, tačiau tai taip pat pakeitė patį požiūrį, jog smūgius gali absorbuoti tik puta esanti tarp pado ir batviršio, bet tai gali daryti ir pats padas. Pade esantys kvadratėliai viršuje turi nedidelius burbuliukus, kurie skirti tam, kad papildomai pagerintų sukibimą. Kadangi kedų paliekami įspaudai žemėje turėjo panašumų su ne per seniausiai mėnulyje nusileidusiais ir ten palikusiais pėdų įspaudus Apollo 11 misijos astronautais, tad Waffle Trainer įgavo Moon Shoes pravardę.


Šių kedų kaina, kurie buvo gaminami Japonijoje, svyravo nuo $21,95 iki $24.95 (2019 metais, neserijinius, Bill Bowerman rankomis kurtus batus, Sotheby’s aukcione buvo parduoti už $437 500) ir batviršis gaminamas iš nailono, o pirmoji versija buvo raudona / balta spalvų, tačiau greit tapus populiariais Oregono universitete, buvo pristatyta ir universiteto spalvų versija – geltona / žalia.

Modeliui populiarėjant visoje šalyje, praėjus keturiems metams, Nike pristatė kiek patobulintą versiją ir ją pavadino Waffle Racer, kurių kaina siekė $30. Juose išliko pagrindiniai Waffle Trainer bruožai, tačiau juose atsirado EVA putų sluoksnis, tapo šiek tiek platesni bei stabilesni.

Ilgą laiką nebuvo žinoma kur yra žymioji vaflinė, kurioje iš dalies prasidėjo Nike istorija, tačiau ją rado Bill Bowerman sūnaus žmona ir ši vaflinė dabar eksponuojame Nike ofise, esančiame Beaverton.