Jordan

Air Jordan WMNS 6 Retro

Jordan 6
Moteriški
180
Batviršio medžiaga versta oda / sintetika
Batelio aukštis aukštas
Spalva pilka / tamsiai pilka / šviesiai pilka / kreminė
Prekės kodas: CK6635-001
Pasirinkite dydį

Šių kedų dizaineris Tinker Hatfield. Tai kedų dizaino legenda, sukūręs daugiausiai laikui nepavaldžių modelių. Nike pradėjo dirbti būdamas 29 metų amžiaus kaip pastatų architektas, tačiau po ketverių metų darbo tapo pagrindiniu kedų dizaineriu ir toje pačioje kompanijoje dirba iki šių dienų.

Tinker Hatfield
designer
Tinker Hatfield

Aprašymas

Michael Jordan pirmąjį NBA čempiono žiedą iškovojo 1991 metais, kuomet jo vedama Chicago Bulls komanda finale 4:1 įveikė Magic Johnson vedamus Los Angeles Lakers krepšininkus. Michael tapo finalo serijos MVP, o tame pačiame sezone jis rinko 31.5 taškų vidurkį, buvo išrinktas sezono MVP, šeštą kartą dalyvavo visų žvaigždžių rungtynėse, pateko į TOP lygos ir geriausiai besiginančių žaidėjų komandas. Tai buvo vienas geriausių ir įsimintiniausių Michael sezonų, o jis jį žaidė avėdamas šeštuosius Jordan kedus.

Jordan 6, kaip ir ankstesniuosius tris modelius, sukūrė legendinis dizaineris Tinker Hatfield. Kurdamas šį modelį, dizaineris atsižvelgė į krepšininko norą juos kuo lengviau apsiauti. Ieškodamas sprendimų, dizaineris sukūrė gana neįprastą guminį liežuvį su dviem didelėm skylėm, per kurias prakišus pirštus, galima lengvai susitvarkyti batelius ir pasiruošti “skrydžiui” krepšinio aikštelėje. Kitas unikalus elementas padedantis taip pat patogiau apsiauti, Tinker galvoje kilo stebint sportinius automobilius ir konkrečiai gale jų esantį “spoilerį”, kurį uždėjo batelio dalyje prie kulno. Šie du unikalūs elementai tapo Jordan 6 skiriamaisiais bruožais, kurie neleistų jų sumaišyti su niekuo kitu.


Visgi ne vien šie du unikalūs bruožai batelius išskiria iš visų kitų modelių. Galbūt mažiau pastebima detalė yra per visą batelio šoną esantis stilizuotas Michael marškinėlių numeris 23, kuris gaminamas iš tokios pačios spalvos odos kaip ir visas kedas. Šis skaičius tuo pačiu atlieka ir egzoskeleto funkciją, kuomet rišantis raištelius, batelis tvirčiau priglunda prie pėdos. Kita detalė, kurios prašė pats krepšininkas, tai priekinė batelio dalis, kurioje nebeliko papildomo odos sluoksnio, buvusio visuose ankstesniuose jo keduose, dėl ko kedų priekis tapo labiau estetiškas ir clean. Be skaičiaus atvaizdavimo ir priekinės dalies, būtų svarbu paminėti ir detales, kurios atkeliavo iš metais anksčiau pristatyto Jordan 5 modelio - tai permatomas padas bei raištelių susegėjas. 

Nors su šeštaisiais vardiniais kedais MJ karjeroje buvo daugybė pirmų kartų krepšinio aikštelėje, iš kurių pats svarbiausias tai laimėtas pirmasis čempionų žiedas, tačiau patys kedai į istoriją pateko ir dėl to, jog tapo paskutiniaisiais Jordan serijos kedais, kuriuose buvo naudojamas Nike brand‘inimas. Po šio modelio Jordan tapo atskiru brand‘u, kuris išsiveržė iš Swoosh prieglobsčio ir tapo vieninteliu savo sėkmės kalviu.


Michael Jordan fiksuojant rekordus krepšinio aikštelėje, o apie juos šnekant spaudai visame pasaulyje, gerbėjai troško jo nešiojamų kedų, kurie pirmaisiais metais buvo pristatyti penkių spalvų ir buvo šluojami nuo lentynų. Tačiau ne tik Michael fanai norėjo tokių pat kedų kaip jų dievukas, bet jo gerbėjų gretose atsirado net ir pats Batman’as. 1992 metais pasirodžiusiame filme „Batman Returns“, pagrindinis herojus pasirinko ne ką kita, tačiau Jordan 6 kedus.

Jordan 6 sukurti geriausiam (arba vienam geriausių) krepšininkui istorijoje, kad padėtų siekti titulų aikštelėje, tačiau dėl unikalių dizainerio Tinker Hatfield sugebėjimų kurti ne tik funkcionalius, tačiau ir estetiškus kedus, jie tapo populiarūs ir už krepšinio aikštelės ribų bei bėgant metams juos pamėgo netik sneakerhead‘ai, tačiau ir aukštajai madai neabejingi žmonės.