Nike

Nike Air Max 2090 C/S

Nike Air Max 2090
Unisex
155
Batviršio medžiaga tinklelis / sintetika
Batelio aukštis žemas
Spalva pilka / balta / šviesiai pilka / juoda / žalia
Prekės kodas: DH7708-004
Pasirinkite dydį

Šiuos kedus kūrė Dylan Raasch. Dylan, dirbdamas skeiterių industrijoje, nusprendė pakeisti kryptį ir 2009 metais įsidarbino Nike kompanijoje bėgimo avalynės dizaineriu ir dirbdamas šioje kategorijoje, sukūrė vienus ikoniškiausių Nike modelių - Roshe.

Dylan Raasch
designer
Dylan Raasch

Šiuos kedus kūrė Juliana Sagat. Juliana savo dizainerės karjerą pradėjo kaip asistentė Marc Jacobs mados namuose, kuriuos vėliau keitė batų dizainerės darbas Kenzo, Givenchy, Isabel Marant kompanijose, kol pateko į Nike 2018 metais bei daugiausiai prisideda tobulindama Air Max seriją.

Juliana Sagat
designer
Juliana Sagat

Aprašymas

Vienintelė Air Max taisyklė yra laužyti taisykles!

2020 metais sukako trisdešimt metų, kuomet pirmą kartą Air Max 90 kedai išvydo dienos šviesą ir be stabtelėjimų ryškiai šviečia iki šių dienų. Šie kedai tapo lyg tiltas, jungiantis keletą kartų, kuomet juos dėvi ne tik šiuolaikinis jaunimas, tačiau ir jų tėvai bei seneliai. Visgi stipriausią ryšį su šiais kedais jaučia devyniasdešimtųjų karta, kuomet Nike kedus nebuvo taip lengva įsigyti kaip šiomis dienomis. Air Max 90 buvo lyg vakarų pasaulio simbolis, kuriuos apsiavus pasijusdavai lyg persikeltumei į kitą žemės pusrutulį, kur spindi JAV didybė. Nike kedai nebuvo tik batai - jie buvo jausmas.

Taigi švenčiant trisdešimties metų jubiliejų, būtų keista nesulaukti modelio, kuris pažymėtų šią progą, todėl gimė Nike Air Max 2090Nike Air Max 2090 savyje išlaikė Air Max 90 stilistiką, tačiau tuo pačiu dizaineriai kurdami pagal ikoninį modelį, nenorėjo sukurti tik jo kopiją, o įsivaizdavo kaip jie atrodytų jei iš 1990 metų būtų buvę galima persikelti šimtą metų į ateitį. Į 2090-uosius metus.


Ateityje jie išvydo kedus, kurie ne tiek daug pasikeitė nuo devyniasdešimtųjų. Nors ir du kartus padidėjusi, bet išliko panaši Air Max oro pagalvė. Liko gana panaši pado dalis, tik ateities modelyje, kulno dalis labiau išsikišo į išorę. Liko ir šoninis medžiagos sluoksnis, tačiau vietoje Air Max įspaudo, dabar puikuojasi naujas “air” logotipas, kuris taip pat pakeitė ir kulno dalyje buvusį Nike Air ženklą. Visgi net jei nemažai detalių išliko labai panašių ikonai, tačiau Air Max 2090 išties savyje turi ir nemažai naujovių, iš kurių pačios ryškiausios tai vietoje anksčiau naudotos odos, panaudotas skaidrus tinklelis, o liežuvėlis tapo gerokai ilgesnis su atsiradusia skyle, palengvinančią kedų apsiavimą.

Visos šios detalės kaip atskiri pakeitimai gal ir nesukurtų įvaizdžio apie ateitį, tačiau viską sudėjus kartu, tai tapo pirminės Air Max 90 idėjos tąsa, kuomet Tinker Hatfield, kurdamas Air Max 90, įkvėpimo sėmėsi iš Itališkų sportinių automobilių, tačiau dėl tuomet buvusių technologijų ir naudojamų medžiagų trūkumo, Air Max 90 visuomet buvo laikomas kaip masyvesnis modelis. Todėl Dylan RaaschAir Max 2090 dizaineris, lyg pratęsdamas Tinker įkvėpimą, Air Max 90 pakeitė į lengvus, lygius ir greitus Air Max 2090 kedus, kurie šiais laikais puikiai derėtų prie lygių ir minimalistinių elektrinių automobilių.

Nike Air Max 2090 tai ne tik žvilgsnis į ateitį, kuris tuo pačiu savyje išlaiko ilgą Air Max istorijos DNR, tačiau ir siekis sukurti naują kedų modelį, kuris galėtų tapti šių dienų jauno ir aktyvaus miesto žmogaus pasirinkimu, apie kurį po trisdešimt metų galėtų prisiminti su ta pačia nostalgija, kuria gyvena pirmieji Air Max 90 kedų nešiotojai.