Nike

Nike Air Max 270

Nike Air Max 270
Unisex
155 140 10%
Batviršio medžiaga tinklelis
Batelio aukštis žemas
Spalva juoda / šviesiai pilka / geltona / balta
Prekės kodas: FN8006- 001
Pasirinkite dydį

Šiuos kedus kūrė Dylan Raasch. Dylan, dirbdamas skeiterių industrijoje, nusprendė pakeisti kryptį ir 2009 metais įsidarbino Nike kompanijoje bėgimo avalynės dizaineriu ir dirbdamas šioje kategorijoje, sukūrė vienus ikoniškiausių Nike modelių - Roshe.

Dylan Raasch
designer
Dylan Raasch

Šių kedų dizainą kūrė Jesi Small. Jesi, dar nebaigusi universiteto įsidarbino avalynės dizaino praktikante Salomon kompanijoje ir nuo to laiko savo gyvenimą susiejo su šia profesija. Baigusi universitetą ir praktiką, ji perėjo dirbti į Columbia bei dar vėliau į American Sporting Goods kol 2008 metais ilgam apsistojo Nike kompanijoje, kurioje pradėjo dirbti su Action Sports kategorijos kedais, o vėliau perėjo į laisvalaikio sritį.

Jesi Small
designer
Jesi Small

Aprašymas

Dažnai pardavėjai jums sako, jog geriausia įsigyti tokius sportinius batelius, kurie atitinka jūsų poreikius. Jei juos perkate bėgimui – rinkitės bėgimo batelius, jei juos perkate krepšiniui – rinkitės krepšinio batelius, o jei perkate laisvalaikiui – rinkitės laisvalaikio kedus ir tik tuomet pajausite malonumą juos nešiojant. Visgi jei kedai jums daugiau nei tik eilinis apavas ir juos galite apsiauti ne tik eidami sportuoti, bet ir į verslo susitikimą, pasimatymą, šliūbą ar bet kuria kita proga, pardavėjų patarimus praleisite negirdomis ir laikydami rankose patinkančius bėgimo, krepšinio ar kitam sportui sukurtus kedus, mintyse galvosite: “Fuck patarimus, aš rinksiuosi tai, kas man gražu ir tebūnie jie nebus tokie pralaidūs orui, nebus tokie komfortiški laisvalaikio nešiojimui ar dar velniai žino kas bus, bet aš jų noriu ir juos turėsiu.” 

Šie pirkėjai, metai iš metų kūrė tai, kas dabar matoma ant aukštosios mados podiumais vaikščiojančių manekenų(-ių), influencerių ir trendų sekėjų kojų. Kedai madoje neatsirado iš niekur. Kedai augo daugybę metų. Daugybę metų jie buvo jaunimo, sportininkų, dažnai netgi nusikaltėlių ar šiaip nesusipratėlių aprangos dalis, kol šių žmonių vis daugėjo ir į juos atkreipė dėmesį dizaineriai, įvaizdžio formuotojai bei žurnalai. Viskas pasikeitė labai greitai – kedai tapo “must have” garderobo dalimi. Prieš dešimtmetį retai kas iš vyrų išdrįsdavo apsirengti kostiumą su kedais ar dar rečiau atsirasdavo moterų, kurios galėdavo prie suknelės apsiauti kedus ir taip pasirodyti ant raudonojo kilimo. Tai tapo laisvo, nepriklausomo, nusistovėjusioms normoms nepaklūstančio bei turinčio savo nuomonę žmogaus įvaizdžio dalimi. Aš laisvas ir aš rengiuosi kaip noriu!

Tokiu būdu sparčiai populiarėjant sportinei avalynei visi gamintojai puolė atsiriekti savo gabalą torto, o Nike tiesiog užvertė rinką su Air Max kedais ir istorijomis apie juos. Air Max tapo sinonimu apibūdinančiu visus per daugiau nei trisdešimt metų sukurtus modelius. Jie patogūs, ryškūs, puikiai tinkantys prie įvairių rūbų derinių, tačiau tik 2018 metais Nike susigriebė, jog visi Air Max modeliai originaliai buvo sukurti sportui. Jie nėra kurti kasdieniniam nešiojimui, nors bėgant metams, panaudotos medžiagos ir technologijos leido juos labiau pritaikyti kasdienai, visgi laisvalaikiui sukurtų kedų su Air Max pagalve taip ir nebuvo.


Nike dizaineris Dylan Raasch nusprendė tai pakeisti ir sukurti pirmuosius kedus laisvalaikiui su Air Max pagalve. Šiuose keduose viskas sukosi tik apie orą. “Aš noriu į šį modelį patalpinti pačią didžiausią oro pagalvę kokią tik galime” – sakė Dylan ir tai nebuvo paprasta. Jis norėjo net 40mm dydžio pagalvės, tačiau Nike turėjo galimybę pagaminti “tik” 27mm. Technikų komanda gavo sunkiai įgyvendinamą užduotį sukurti didesnę pagalvę nei kada nors anksčiau buvo. Tai nebuvo tik pado pripildymas oru, tačiau tai aprėpė žymiai plačiau – oro pagalvė negali sprogti, ji turi atrodyti estetiškai ir svarbiausia, jog ji būtų pritaikyta kasdieniniam nešiojimui bei leistų jaustis stabiliai. Po ilgų testavimų nepavyko pasiekti dizainerio užbrėžto tikslo, tačiau 2018 metais tai tapo didžiausia oro pagalve, kuri kada nors buvo sukurta ir jos aukštis siekia net 32mm. Tai reiškia tik viena: daugiau oro – daugiau malonumo einant.

Kuriant batelių dizainą, kaip dažnai būna, jog norėdamas sukurti ateitį ir kažką naujo, turi gerai išmanyti istoriją ir šiuo atveju Dylan įkvėpimo sėmėsi iš Air Max 180 bei Air Max 93 modelių. Šių batelių detalių galima atrasti visame kede, tačiau tuo pačiu jos pateiktos naujai, kad modelis netaptų tik hibridiniu ankstesnių batelių kūriniu. Iš šių batelių kildinamas ir Air Max 270 pavadinimas, nors pradžioje jis galėjo būti šiek tiek kitoks. 180 + 93 = Air Max 273 – tokia paprasta aritmetika vadovaujantis buvo pavadintas naujojo modelio prototipas, tačiau vėliau atsižvelgiant į tai, jog Air Max 93 pradžioje buvo vadinamas Air Max 270 bei tai kildinama iš to, jog oro pagalvė sudaro 270 laipsnių, buvo pasirinktas galutinis Nike Air Max 270 pavadinimas.


Air Max 270 tai pirmasis Nike sukurtas laisvalaikio batelis, turintis Air Max pagalvę, kuri dėl to, jog nėra pritaikyta sportui, buvo sukurta kiek kitaip ir įgavo naujų savybių lyginant su kitomis oro pagalvėmis ir daugelis bandžiusių šiuos batelius patvirtins, jog einant su Air Max 270 kedais jaučiamas lyg šokinėjimo ant batuto pojūtis.