Nike

Nike Air Presto

Nike Presto
Vyriški
130
Batviršio medžiaga tinklelis
Batelio aukštis žemas
Spalva juoda / balta
Prekės kodas: CT3550-001
Pasirinkite dydį

Šiuos batelius kūrė Nike dizainerių komanda.

Aprašymas

Nike Air Presto kedus sukūrė legendinio Nike dizainerio Tinker Hatfield brolis Tobie Hatfield ir šis kūrimo procesas užtruko net keturis metus. Viskas prasidėjo nuo naujų Nike batelių bandymų 1996 metais, kuomet Tobie juos apsiavęs nepajautė jokio malonumo – kedų šonai atvėpo, o batelis neprisitaikė prie jo pėdos. Taigi Tobie rado problemą, kurią trūks plyš panoro išspręsti, nors jo brolis Tinker, tą pačią problemą sprendė sukurdamas Huarache modelį. Visgi Huarache Tobie taip pat neatrodė idealus pasirinkimas. Jis neabejojo, jog gali padaryti geriau.

Po ilgų braižymų, dizaineris padarė V formos įpjovą prie kauliuko, taip pagerindamas batelio prisitaikymą prie kojos. Batelis ne tik maloniai prigludo prie kulno, tačiau tapo tiek tamprus, jog juos pirmą kartą išbandęs Tobie bendradarbis, net nesuprato, jog bėgo su 42,5 dydžio kedais, nors įprastai nešioja 45 dydį. Kedai iš tiesų prisitaikė prie pėdos formos ir dydžio! Tai buvo WOW akimirka, atvėrusi tolimesnį kedų konceptą, jog galbūt nebereikia šių kedų žymėti įprastais dydžiais? Juk ir marškinėliai neturi pusinių dydžių, nors žmonės yra labai skirtingų kūno sudėjimų, tačiau marškinėliai dažniausiai žymimi nuo XS iki XXL dydžių, tad kodėl to paties nepanaudoti avalynėje, taip sumažinant dydžio pasirinkimo problematiką? Pirmieji Presto kedai pradėti pardavinėti tokia pačia dydžių sistema kaip rūbai XS – XXL dydžiais, o dėl prisitaikymo prie pėdos, imti vadinti “marškinėliais jūsų pėdai”.

Presto kedams pritaikyta reklaminė kampanija su kiekvienai spalvai nupieštu animaciniu personažu 2000-aisiais tapo tikra bomba ir kedai greitai įgavo ikonos statusą.