Puma

Puma Suede Classic+

Puma OG
Vyriški
Batviršio medžiaga versta oda
Batelio aukštis žemas
Spalva raudona / šviesiai pilka / auksinė / balta
Prekės kodas: 352634-65
Pasirinkite dydį

Šiuos batelius kūrė Puma dizainerių komanda.

Aprašymas

Kaip žmogui, taip ir kedams - kuo daugiau metų, tuo daugiau istorijų jie turi.

Jei tik Puma Suede galėtų kalbėti, tai jie tikrai turėtų ką papasakoti. Kedai, kurių gamyboje Puma pirmą kartą panaudojo verstą odą, savo istoriją pradėjo dar 1968 metais ir beveik iškart pateko į viso pasaulio laikraščių pirmuosius puslapius. Tais metais vykusiose Olimpinėse žaidynėse Meksikoje, 200 metrų bėgimo rungtyje, amerikietis Tommie Smith pasiekė pasaulio rekordą, nubėgęs distanciją per mažiau nei 20 sekundžių. Ne, jis nebėgo su Puma Suede kedais, tačiau jais nešinas žengė ant apdovanojimų pakylos kartu su trečiąją vietą užėmusiu kitu amerikiečiu John Carlos ir jie abu paskelbė tylų protestą prieš rasinę nelygybę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Apsiavę juodomis kojinėmis, kurios simbolizavo juodaodžių skurdą ir skambant JAV himnui, jie nulenkę galvas į viršų iškėlė ranką su juoda pirštine, kuri simbolizuoja juodaodžių stiprybę ir vienybę. O šalia jų, visos apdovanojimų ceremonijos metu, liko gulėti juodi Puma Suede kedai ant kurių puikavosi juodosios panteros simbolis. Jų elgesys apdovanojimų ceremonijos metu sukėlė daugybę aršios kritikos bei po keletos dienų jie buvo pašalinti iš Olimpinio miestelio, tačiau tuo pačiu susilaukė ir daugybės palaikymo, o Puma Suede tapo svarbia judėjimo už juodaodžių teises dalimi.

Praėjus penkiems metams po kedų pristatymo, nauja populiarumo banga pliūptelėjo, kuomet Puma pasirašė sutartį su New York Knicks krepšininku Walt „Clyde“ FrazierClyde nebuvo tik elitinis krepšininkas. Jo žvaigždė netgi dar ryškiau švietė už aikštės ribų, kur jis puikavosi savo išskirtiniu stiliumi – visada vaikščiojo su skrybėlėmis plačiais kraštais, nešiojo kailinius, o vairavo tik Rolls Royce automobilius. Tai buvo tikra New York žvaigždė, kuriam Puma sukūrė pirmuosius vardinius krepšinio batelius Puma Suede modelio pagrindu – Puma ClydePuma Suede / Puma Clyde modeliai vis labiau plito gatvėse, o Walt „Clyde“ Frazier artimas ryšys su tuo metu tik pradedančiais gimti hip-hop muzika ir breakdance šokiu, plėtė Puma rinką dar plačiau.

Neturtingų rajonų gatvėse, kur kasdien tykojo pavojai, viena iš nedaugelio galimybių išlikti ir nepradingti nusikaltimų jūroje buvo kūryba. Aštuoniasdešimtaisiais ypač sparčiai augo hip-hop ir breakdance, o ant šių kūrėjų kojų dažnu atveju buvo galima išvysti Puma Suede kedus, kuriems ypač tiko guminis padas ir minkštas batviršis. Tai buvo tarsi atskiras judėjimas, kuomet apsiavus Puma Suede kedus iškart patekdavai į kitą kultūrą, į kitokių žmonių apsuptį. 

Dar po dešimtmečio, devyniasdešimtaisiais, riedlentininkai taip pat įvertino guminį ir neslystantį Puma Suede padą bei minkštą ir tvirtą batviršį. Šiuos kedus buvo galima vis dažniau sutikti ir ant šių sportininkų pėdų. 

Puma Suede modelis per dešimtmečius vis ryškiau užsitarnavo vardą, kaip einančių prieš sistemą žmonių pasirinkimas. Tokia kedų susikurta aura ypač patiko paaugliams, o jų muzikos dievaičiai negalėjo to nepastebėti, tad apie 2015 metus Puma Suede vėl šovė į viršų, kuomet juos perdarė ir Rihanna, ir Big Sean, ir The Weeknd. Kedai tapo šiuolaikiškų žmonių pasirinkimu, kuriuos galima išvysti ant pačių įvairiausių žmonių pėdų – nuo moksleivių iki mados ikonų.