NIKE AIR MAX 270 REACT ENG KEDŲ ISTORIJA BEI JŲ APŽVALGA

Dažnai pardavėjai jums sako, jog geriausia įsigyti tokius sportinius batelius, kurie atitinka jūsų poreikius. Jei juos perkate bėgimui – rinkitės bėgimo batelius, jei juos perkate krepšiniui – rinkitės krepšinio batelius, o jei perkate laisvalaikiui – rinkitės laisvalaikio kedus ir tik tuomet pajausite malonumą juos nešiojant. Visgi jei kedai jums daugiau nei tik eilinis apavas ir juos galite apsiauti ne tik eidami sportuoti, bet ir į verslo susitikimą, pasimatymą, šliūbą ar bet kuria kita proga, pardavėjų patarimus praleisite negirdomis ir laikydami rankose patinkančius bėgimo, krepšinio ar kitam sportui sukurtus kedus, mintyse galvosite: “Fuck patarimus, aš rinksiuosi tai, kas man gražu ir tebūnie jie nebus tokie pralaidūs orui, nebus tokie komfortiški laisvalaikio nešiojimui ar dar velniai žino kas bus, bet aš jų noriu ir juos turėsiu.” 

Šie pirkėjai, metai iš metų kūrė tai, kas dabar matoma ant aukštosios mados podiumais vaikščiojančių manekenų(-ių), influencerių ir trendų sekėjų kojų. Kedai madoje neatsirado iš niekur. Kedai augo daugybę metų. Daugybę metų jie buvo jaunimo, sportininkų, dažnai netgi nusikaltėlių ar šiaip nesusipratėlių aprangos dalis, kol šių žmonių vis daugėjo ir į juos atkreipė dėmesį dizaineriai, įvaizdžio formuotojai bei žurnalai. Viskas pasikeitė labai greitai – kedai tapo “must have” garderobo dalimi. Prieš dešimtmetį retai kas iš vyrų išdrįsdavo apsirengti kostiumą su kedais ar dar rečiau atsirasdavo moterų, kurios galėdavo prie suknelės apsiauti kedus ir taip pasirodyti ant raudonojo kilimo. Tai tapo laisvo, nepriklausomo, nusistovėjusioms normoms nepaklūstančio bei turinčio savo nuomonę žmogaus įvaizdžio dalimi. Aš laisvas ir aš rengiuosi kaip noriu!

Tokiu būdu sparčiai populiarėjant sportinei avalynei visi gamintojai puolė atsiriekti savo gabalą torto, o Nike tiesiog užvertė rinką su Air Max kedais ir istorijomis apie juos. Air Max tapo sinonimu apibūdinančiu visus per daugiau nei trisdešimt metų sukurtus modelius. Jie patogūs, ryškūs, puikiai tinkantys prie įvairių rūbų derinių, tačiau tik 2018 metais Nike susigriebė, jog visi Air Max modeliai originaliai buvo sukurti sportui. Jie nėra kurti kasdieniniam nešiojimui, nors bėgant metams, panaudotos medžiagos ir technologijos leido juos labiau pritaikyti kasdienai, visgi laisvalaikiui sukurtų kedų su Air Max pagalve taip ir nebuvo.

Nike dizaineris Dylan Raasch nusprendė tai pakeisti ir sukurti pirmuosius kedus laisvalaikiui su Air Max pagalve. Šiuose keduose viskas sukosi tik apie orą. “Aš noriu į šį modelį patalpinti pačią didžiausią oro pagalvę kokią tik galime” – sakė Dylan ir tai nebuvo paprasta. Jis norėjo net 40mm dydžio pagalvės, tačiau Nike turėjo galimybę pagaminti “tik” 27mm. Technikų komanda gavo sunkiai įgyvendinamą užduotį sukurti didesnę pagalvę nei kada nors anksčiau buvo. Tai nebuvo tik pado pripildymas oru, tačiau tai aprėpė žymiai plačiau – oro pagalvė negali sprogti, ji turi atrodyti estetiškai ir svarbiausia, jog ji būtų pritaikyta kasdieniniam nešiojimui bei leistų jaustis stabiliai. Po ilgų testavimų nepavyko pasiekti dizainerio užbrėžto tikslo, tačiau 2018 metais tai tapo didžiausia oro pagalve, kuri kada nors buvo sukurta ir jos aukštis siekia net 32mm. Tai reiškia tik viena: daugiau oro – daugiau malonumo einant.

Lyg būtų maža komforto iš oro, Nike nusprendė modelį modifikuoti ir suteikti dar daugiau malonumo juos dėvint ir įprastas putas pakeitė viena naujausių savo technologijų – React putomis, kurios tarsi grioveliais išvagotos dėl išskirtinumo, bet iš tikrųjų atlieka svarbią funkciją. Gabalas putų ir grąžtas. Tai pagrindiniai įrankiai, kurių reikėjo, norint atsispirti pradedant kurti šį padą. Nike komanda ieškojo būdų kaip kasdieniniams atletams, avalynės nešiojimas suteiktų kuo didesnį komfortą. Atlikę pėdų slėgio žemėlapį, vietose kur patiriamas didžiausias spaudimas, putose pradėjo gręžti skyles, siekdami sumažinti pėdoms tenkančią apkrovą bei tuo pačiu sukurdami unikaliai malonų avalynės nešiojimo pojūtį. Daugybė bandymų, daugybė išgręžtų skylių, kol buvo pasiektas efektyviausias rezultatas sumažinantis pėdoms tenkantį spaudimą. Taigi nors padas atrodo kaip išvagotas griovelių dėl išskirtinumo, visgi jis atlieka svarbią funkciją, dėl kurios React putos tampa dar efektyvesnės.

Atnaujinant batviršio dizainą, įkvėpimo semtasi ne tik iš abiejų Air Max 270 React ENG pirmtakų – Nike Air Max 270 ir Nike Air Max 270 React, tačiau taip pat pažiūrėta giliau į istoriją bei galima išvysti detalių iš tokių modelių kaip Nike Air Max Tailwind IV bei Nike Air Max 180. Naujajame siluete panaudota besiūlė medžiaga, kurios ryškiausi akcentai yra batą gaubiančios juostos, abiejuose šonuose išsikišę Swoosh’ai bei raištelių laikiklis. Visi šie atnaujinimai modeliui suteikė naują, ryškų įvaizdį, dėl ko šiuos kedus Nike pristato kaip skirtus žmonėms, kurie turi drąsos išsiskirti iš minios. 

Atnaujintas modelis tapo žinomas Nike Air Max 270 React ENG vardu, kur po sutrumpinimu ENG slepiasi žodis Engineered. Prie šios serijos populiarinimo ypač prisidėjo reperis Travis Scott, kuris šiuos kedus pristatė sau įprastos rudos spalvos. Tai tapo hitu ir greitai Air Max 270 React Engineered batų kaina gerokai iškilo virš pradinių pardavimo kainų.

Air Max 270 tai pirmasis Nike sukurtas laisvalaikio batelis, turintis Air Max pagalvę, kuri dėl to, jog nėra pritaikyta sportui, buvo sukurta kiek kitaip ir įgavo naujų savybių lyginant su kitomis oro pagalvėmis ir daugelis bandžiusių šiuos batelius patvirtins, jog einant su Air Max 270 React ENG kedais jaučiamas lyg šokinėjimo ant batuto pojūtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *