Nike

Nike Air Zoom-Type SE

Nike Type
Unisex
150
Batviršio medžiaga tinklelis
Batelio aukštis žemas
Spalva balta / juoda / mėlyna / oranžinė
Prekės kodas: CV2220-101
Pasirinkite dydį

Šiuos kedus kūrė Lee Gibson. Lee yra kilęs iš Naujosios Zelandijos bei šioje šalyje baigė architektūros studijas. Nors baigęs studijas jis kurį laiką dirbo architektu, visgi vėliau perėjo į avalynės dizainą. Pirmąja jo stotele tapo nedidelis Didžiojoje Britanijoje įsikūręs kedų brand'as ToBe. Tačiau po keleto metų praleistų šioje kompanijoje, Lee tapo dizaino dėstytoju bei karjerą siejo su bendriniu dizainu ir kas keletą metų keitė sritis ir įmones kuriose dirbo, kol galiausiai apsistojo Nike kompanijoje, kurioje dirba iki šiol.

Lee Gibson
designer
Lee Gibson

Aprašymas

Nike kompanija yra kilusi iš meilės bėgimui. Jos įkūrėjas Phil Knight buvo bėgikas, o jo verslo partneris Bill Bowerman buvo bėgimo treneris. Todėl nenuostabu, jog bėgimas yra viena prioritetinių šios kompanijos kategorijų iki šiol. Nike kuria ir keičia ne tik rinką, tačiau taip pat suteikia galimybes geriausiems pasaulio atletams pasiekti atrodytų neįmanomus dalykus. Būtent taip įvyko 2019 metais, kuomet bėgikas Eliud Kipchoge, Vienoje, įveikė maratono distanciją per mažiau nei dvi valandas, o tai pasiekė avėdamas inovatyvius batelius Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Daugybė bėgikų užplūdo parduotuves ieškodami rekordą padėjusių pasiekti batelių. Visi šnekėjo apie Nike Zoom Alphafly NEXT%. O kadangi bateliai buvo tokie populiarūs ir geidžiami, nesinorėjo jų laikyti “uždarytų” vienoje bėgimo kategorijoje, todėl Nike N.354 kategorijos dizaineriai, kurių užduotis nesilaikyti nusistovėjusių normų, o kurti „crazy“ dalykus, perėmė Nike Air Zoom Alphafly NEXT% bėgimo batelius bei jų pagrindu pradėjo lipdyti naują siluetą, kuris tiktų kiekvienos dienos atletams, besisukantiems miesto šurmulyje.

N.354 kategorijoje visi prototipai kuriami rankomis ir siekiama, kad galutinis produktas būtų kuo artimesnis pradinėms formoms. Todėl šie modeliai dažnai atrodo ne kaip masinės gamybos kedai, tačiau kaip sukurti kvalifikuoto batsiuvio pagal kliento asmeninius poreikius.

Nike Air Zoom-Type modelyje derinamas lengvas ir vientisas batviršis su dvigubu padu, kurio priekinėje dalyje slepiasi dvi oro pagalvės. Šios oro pagalvės kartu su minkštos putos padu neleis pavargti pėdoms net ir po visos dienos avalynės avėjimo. Dvigubo pado struktūros idėja yra panaši į jau anksčiau pasirodžiusius Nike ir sacai dizainerės Chitose Abe bendro kūrinio kedus LD Waffle. Tai naujas požiūris šiuolaikinių kedų tendencijose, kuomet bateliai yra kuriame lyg atmestinai iš atskirų detalių nesiekiant jas suklijuoti idealiai lygiai, paliekami išsikišimai ar neužbaigiami elementai. Kedai sukuriami lyg testiniai, tačiau būtent tai ir suteikia kedams išskirtinumo, kuriuos įsigyja ateities žmogus.

Batviršis yra lyg priešingybė padui. Viršutinė batelio dalis pagaminta iš vientisos medžiagos su neryškiai matomu Swoosh‘u ant šonu, o priekinėje batelio dalyje pagyvinimą suteikia perforuotos skylutės, leidžiančios geriau pėdai kvėpuoti. 

Nike Air Zoom-Type kedai sukurti didmiesčio gyventojui, siekiančiam kasdieną atrodyti moderniai, tačiau tuo pačiu kreipiančiam didelį dėmesį į komfortą.