Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
Nike Shox istorija prasidėjo dar 1984 metais Harvardo universiteto uždarų patalpų bėgimo manieže, kuriame buvo įrengtas bėgimo takas iš medienos padengtos poliuretanu. Nike dizaineris Bruce Kilgore, stebėdamas bėgikus bėgančius šiuo taku, pastebėjo kaip takelis sugeria ir grąžina energiją atgal bėgikui ir nuo tos dienos prasidėjo vienas ilgiausių projektų Nike istorijoje, kuriant sistemą, kuri atkartotų šio takelio veikimą.
Pirmuosius projekto metus Nike komanda bandė pritaisyti tikras metalines spyruokles prie kedų, tačiau tai nesukūrė norimo rezultato ir ieškojo sprendimo toliau, kaip sukurti technologiją, kuri ne tik turėtų užtikrinti stabilumą bei sumažintų riziką gauti traumą, tačiau ir nesugertų bei neišskirtų per daug energijos. Ieškant optimalaus derinio, jie keitė medžiagas ir sistemas, kol 1997 metais buvo pasiektas rezultatas, kurį iki šiol žinome kaip Nike Shox technologija.
Pirmieji kedai krepšiniui ir bėgimui su šia technologija buvo pristatyti 2000 metais ir tai iškart pateko į istoriją. Krepšininkas Vince Carter, avėdamas Nike Shox BB4 kedus, Sidnėjaus Olimpinėse žaidynėse peršoko 2.18 m. ūgio Prancūzijos rinktinės centrą Frederic Weis ir įspūdingai įdėjo į krepšį. Tai laikoma vienu įsimintiniausių krepšinio epizodų per visą istoriją, o daugybė žaidėjų visame pasaulyje iškart užsigeidė turėti kedus, kurie turėtų spyruokles. Atrodė juos avint visi galėsime skraidyti kaip Vince Carter.
Net Nike šiuos kedus reklamavo kaip batus su spyruoklėmis, kurios padeda pakilti aukščiau. Visgi šios technologijos pagrindinė savybė yra minkščiau nusileisti. Nike Shox, tai tuščiaviduriai iš poliuretano pagaminti stulpeliai, kurie sugeria bei grąžina energiją taip pat kaip Bruce Kilgore stebėtas bėgimo takelis.
Kedams startavus su vienu įsimintiniausių įvykių krepšinio istorijoje, jie lygiai taip pat buvo mėgiami ir kitose srityse – bėgime, treniruotėse ir netgi tenise, o žmonės juos dažnai rinkosi laisvalaikio nešiojimui. Augant technologijos populiarumui, Nike skyrė dideles pajėgas Shox tobulinimui. Tai buvo panašus darbas kaip pirmą kartą pasirodžius Air Max pagalvei, kuomet ji buvo pristatyta kulne ir bėgant metams plėtėsi kol užėmė visą padą. Lygiai tas pats, tik gerokai didesniu tempu, įvyko ir su Nike Shox.
2003 metais Nike nebeapsiribojo keturiais stulpais kulne, tačiau pristatė naująjį modelį Nike Shox Nova, kurio visas padas buvo sudarytas vien iš Shox‘ų. Tai buvo svarbi naujovė, kuri žavi iki šių dienų.
Be didžiausios naujovės, kedų batviršis liko gana panašus pirmtakui ir išlaikė geriausias du tūkstantųjų kedų savybes, kuomet naudojami keli sluoksniai medžiagų kurie derinami kartu su tinkleliu.
Nike Shox Nova kedai sukurti laisvalaikiui ir puikiai tiks kasdieniniams pasivaikščiojimams.