Nike

Nike W Air Force 1 Sculpt

Nike Air Force 1
Moteriški
140 113 19%
Batviršio medžiaga oda
Batelio aukštis aukštas
Spalva balta / sidabrinė / kreminė
Prekės kodas: DC3590-101
Pasirinkite dydį

Šių batelių dizainą sukūrė Bruce Kilgore.
Bruce
 sukūrė daugybę krepšinio kedų dizainų, iš kurių patys populiariausi tapo Air Force 1 ir Jordan II. Taip pat verta paminėti, jog šis dizaineris sukūrė Air Ship kedus, su kuriais žaidė Michael Jordan prieš Jordan 1.

Bruce Kilgore
designer
Bruce Kilgore

Aprašymas

Šiais laikas žodis "ikona" vartojamas labai dažnai ir ne visada tai būna tiesa, visgi kalbant apie Nike Air Force 1 batelius ir nepaminėti žodžio "ikona" būtų tiesiog nuodėmė. Tai tikra IKONA tarp visų IKONŲ.

Šiuos batelius sukūręs dizaineris Bruce Kilgore įkvėpimo sėmėsi iš hiking batų ir kaip bebūtų keista (o gal kaip tik ne?) tai buvo pirmas jo prisilietimas prie krepšinio kedų. Pirmas bandymas ir dizaineris sukūrė tai, kas ant mūsų kojų nuo 1982 metų iki dabar, o batelių populiarumas ne tik nemažėja, tačiau išlieka tarp pačių perkamiausių. Kas gi šiuos batelius padarė tokius įsimenamus ir nepavaldžius laikui?Iki AF1Nike neturėjo itin gerų krepšiniui skirtų kedų. Daugelis tuo metu naudojamų krepšinio batelių negalėjo užtikrinti tinkamos apsaugos ir krepšininkai juos avėjo kartais apsiavę net penkias poras kojinių, kad sutvirtintų čiurnos stabilumą. Bruce tai norėjo pakeisti, todėl pats dizaineris skyrė daugybę laiko, kad atsižvelgtų į visus patarimus bei pastabas, todėl pirmieji jo kūrinį bandė koledžo krepšininkai, o pats Bruce jiems atveždavo batelius ir klausydamas patarimų, tobulino savo kūrinį. Parinko unikalaus dizaino pado raštą su apskritimais, kuris turėjo padėti lengviau apsisukti krepšininkams aikštelėje bei greičiau spurtuoti ar sustoti. Pade įmontavo oro pagalvę, dėl ko pado aukštis tuo metu tapo išskirtinai didelis, o prie kulno užrašė –AIR– taip lyg informavo, kad asmuo avintis šiuos batus, vaikšto ant oro. Kad pėda mažiau prakaituotų, batelio priekinėje dalyje išmušė skylutes.Pirmą kartą išleisti Air Force 1 buvo tik aukšto profilio su dirželiu palei čiurną, o vienintelis saugus ir tiems laikams įprastas sprendimas tapo batelių spalva. Parinktas neiššaukiantis balta/pilka spalvų derinys.Tik pristatytus batelius iškart pamėgo ne tik krepšininkai, bet ir hip-hop muzikos atstovai, visgi kaip dažniausiai būna, sėkmės istorijos ne visada būna tik gėlėm klotas kelias. Tuo metu Nike buvo įprasta, jog modeliai leidžiami 1-2 metus ir gamyba nutraukiama. Tai nutiko ir su šiais bateliais bei Air Force 1 galėjo nukeliauti į užmarštį jei ne Baltimore mieste esantys trys pardavėjai, kurie vėliau tapo geriau žinomi kaip “Three Amigos”.

Nike sustabdžius Air Force 1 gamybą, Rudo SportsCinderella Shoes ir Downtown Locker Room parduotuvių savininkai jautė savo klientų nusivylimą dėl nebegaminamų AF1, todėl susisiekė su Nike atstovais bei įkalbėjo, jog Nike jiems leistų ir toliau prekiauti šiais kedais. Ne tik leistų, tačiau kas mėnesį pagamintų po naują exclusive spalvą. Nike sutiko su viena sąlyga - jei jie užsakys kiekvienos spalvos po 1200 porų. Jie sutiko, o šis susitarimas tapo svarbus ne tik Air Force 1 kedams, tačiau ir visai kedų industrijai, kadangi tai tapo pirma kedų koloboracija, sukurta išskirtinai šioms trims parduotuvėms. Pirmieji išskirtiniai, tik šiems pardavėjams skirti AF1 modeliai tapo balta/mėlyna ir balta/ruda spalvų. Vos pirmą prekybos dieną buvo parduota 100 porų batelių, o gandas pradėjo sklisti žaibo greičiu ir klientai pradėjo plūsti iš aplinkinių didmiesčių į nedidelį Baltimore miestelį įsigyti išskirtinių spalvų AF1 kedus. Taip šie trys pardavėjai tapo “Three Amigos”, kurie išgelbėjo Nike Air Force 1 batelius.Bruce Kilgore apie AF1 populiarumą gan ilgai nežinojo ir tik nuvykęs į gamyklą Taivane 1987 metais nustebo pamatęs, jog Air Force 1 vis dar gaminami. Galbūt šis nuvykimas, o gal natūralus progresas, paskatino Nike ateity išleisti daugiau šio batelio modifikacijų. Nors OG bateliai yra aukšto profilio, o po metų buvo išleisti ir žemo profilio, visgi vėliau ilgą laiką jie nebuvo modifikuojami ir tik devyniasdešimtųjų viduryje pasirodė vidutinio profilio versija. Dar vėliau, tik 2001 metais, buvo prisimintos moterys ir tik tais metais pasirodė pirmieji AF1 bateliai skirti moterų pėdoms. Visgi tikrasis batelių modifikavimas (ne tik spalvų) prasidėjo 2010 metais, kuomet Nike pradėjo naudoti skirtingas technologijas, skirtingus raštus ar net skirtingus siluetus, kad bateliai ir toliau būtų mėgiami fashionistų, tačiau visuomet stengiantis išlaikyti pradinį IKONOS įvaizdį.

Kiti įdomūs faktai:
* Dizaineris neturi išsaugojęs pirmųjų batelių. Bruce turėjo 41 dydžio batelius, tačiau vyko paroda, kurioje buvo demonstruojami jo bateliai ir po jos jų daugiau nesulaukė.
* Batelio pavadinimas kildinamas iš JAV prezidento lėktuvo pavadinimo Air Force One.
* Iki šiol šie bateliai išleisti daugiau nei 1700 skirtingų spalvų derinių.